תפריט
   לשון ודקדוק
  חיבור והבעה
         אלי פררה
מורה לספרות, חיבור והבעה זה 30 שנה. חינך ולימד דורות רבים של תלמידים. במשך שנים אלו הכינם לבחינות הבגרות בספרות וחיבור בהצלחה רבה. בוגר הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב. מוסמך מטעמה להורות בבתי הספר התיכוניים את מקצועות הספרות והתיאטרון.
בשנת 1979 יצא ספר שירים ראשון מפרי עטו בשם: "שירים כואבים". כותב מחזות, ספורים שירים לעת מצא. תסריט לקולנוע, אף רומן באורך מלא בשם: "פרחים ואהבה אחת" שיצא לאור בשנת  2012. הניתוחים והסיכומים בספר שלפניכם, הם לקט מובחר ממערכי השיעור של המורה בכיתותיו השונות לאורך השנים, ונקבצו לכדי ספר עזר שלם, עם קשת רחבה מאוד של יצירות, על סיכומיהן וניתוחיהן. נוח מאוד ללמידה עצמאית, כאמצעי מוסמך להתכוננות טובה לבחינת הבגרות בספרות. מה שנותר לכם תלמידים זה; לקרוא ולהשקיע קצת מאמץ וזמן, לגלות מעט רצינות ומשמעת עצמית, וההצלחה בבחינה מובטחת לכם
.

משולחן הניתוחים הספרותיים

ברוכים הבאים

ל"בגרות בסיפרות"

האתר לסיכומים בספרות, הגדול ביותר באינטרנט (ל 2- יח"ל)

צור קשר   לכתובת הדוא"ל:    sikumimbesafrut@gmail.com

 

מיועד לכיתות יוד ועד כיתות י"א ו-י"ב ברמה של 2 יח"ל; כמו כן לתלמידי מכללות ובתי ספר ערב לבגרות. מהספר ומהאתר תוכלו להיעזר כדי להתכונן לבחינות אמצע השנה בסמסטרים, לבחינות המתכונת ולבחינת הבגרות.

באתר גם כול שירי ביאליק עם פירושי המילים - בתפריט ספרות (בכחול) בפרק שירי ביאליק

(ראה בתפריט  - סיפרות)

 

שם הספר החדש בשמיי ספרי-העזר לבגרות בספרות הוא:

"משולחן הניתוחים הספרותיים"

הספר הזה יעזור לכם ללמוד לבד לבחינות המתכונת והבגרות בספרות בצורה הטובה ביותר. טוב יותר מכל ספר אחר הנמצא בשוק. אין מה להשוות בכלל! תשאלו תלמידים שכבר רכשו אותו ויגידו לכם. והנה כמה יתרונות העולים על שאר הספרים המצויים היום בשוק והם:
מיועד לכל התלמידים הלומדים בכל במסגרות החינוכיות; מכינות ומכללות המכינות לבגרות; ממלכתי; דתי; טכנולוגי או אקסטרני, כי הוא מכיל בתוכו את רוב היצירות הנלמדות היום בבתי הספר השונים בארץ, וכל אחד בעצם יכול לבחור את הנושאים המתאימים לו כפי שלמד בכיתה בביה"ס. יצירה שלא תימצא בספר, יש אפשרות לבקש את הסיכום שלה בכתובת הדוא"ל הזאת: sikumimbesafrut@Gmail.com
 והוא יישלח אליכם ישירות
את הספר הזה לא כדאי לזרוק "אחר השימוש", כי אחרי הבחינה הוא יהיה טוב למי שעוד לומד בבית, לאח/אחות הצעירים והוא יהיה שימושי גם להם!
את המיקוד המשתנה כל שנה, או בכל מועד בחינה, ניתן למצוא ב תפריט האתר בקישור "המיקוד". הוא יהיה מותאם בכל שנת-לימודים ולכל בחינה (במועדי חורף וקיץ) שמשרד החינוך יפרסם אותו לפני הבחינה.
בספר נמצא את ההסברים והדוגמאות לכל המושגים והמונחים בספרות, מותאמים לכל פרק ופרק. אין צורך לקנות ספר אחר, נוסף, כדי לדעת וללמוד את המונחים.
כותב הספר הוא מורה לספרות ועל כן הניתוחים והסיכומים הם ב"גובה העיניים" של התלמידים ואינם "מתפלספים" כלומר: כל תלמיד שקורא בו יכול להבין את החומר בקלות ברמה איכותית טובה יותר מכל ספר אחר בשוק. באותה רמה בדיוק כמו שהמורים מלמדים אתכם בכיתה. זהו שנאמר: בגרות בספרות? – בקלות!
והחשוב יותר מכל, הוא זול וזמין לכל דורש: מצוי בחנויות הרשומות כאן בתפריט: "הפצה בחנויות".
הספר יעיל וטוב גם למי שלומד בכיתות י' או י"א. במקום להעתיק מחבר/ה סיכומים והשלמות חומר, הכל כאן ומוכן לפניכם, בלי לגלוש בין אתרי אינטרנט השונים, להתרוצץ מחבר לחבר או לרוץ לספריה.
אל תתפתו לרוץ למיקודים למיניהם, כי הם טובים רק לאותה שנה של בחינת הבגרות. אחרי הבחינה לא ניתן להחזיר את הספר לחנות או להעביר למישהו אחר שילמד ממנו לשנה הבאה, כי הוא כבר לא יהיה רלוונטי. כי בכל שנה ספר המיקוד משתנה. בשביל כוס חלב אחת לא צריך לקנות פרה שלמה...
אז שיהיה לכם בהצלחה בבחינה! ובכלל בלימודים.
 

 

 

 

בגרות בספרות, כל הזכויות על אתר זה שמורות, 2004 ©
תכנות ובנייה: עידן אופק
עיצוב ועריכה: ליאור רווח